Mevsimlik Kısa Kollu Kapşonlu Bebek Yelek ModeliMevsimlik kısa kollu kapşonlu bebek yelek modeli yapımı ile birlikteyiz. Bu bebek yelek modelinin yapımı sizi zorlamayacak kolay bir model ile yapılmış. Beden modeli ile aynı örnek yapılan kapşon yelek modeline ayrı bir hava katmış.

Kapşonlu yelek modeli 1 yaş için uygun büyüklüktedir. Yelek modelinin yapımına kapşondan başlanıyor. Yelek modeline 115 ilmekle kapşondan örmeye başlıyoruz. 4 sıra haroşa örün. Sonra 3 ilmek düz 1 ilmek ters şeklinde örmeye başlayın. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün tekrar ön tarafına geçince ters ilmeği örün. 3 tane olan düz ilmeğe gelince önce bir ilmek dolayıp sonra bu 3 ilmeği beraber düz örün.

Sonra bir ilmek dolayarak artırın. Ters ilmekleri aynen örün düz ilmeklere bu şekilde model uygulayın. Bu kısımda 3 düz 3 büz modeli kullanılıyor. Sonraki ön sırada ilmekleri aynen örüp bir sonraki sırada modeli tekrarlayarak devam edin. Modeli 3 defa tekrarlayın. Modeli 3 kez tekrarladıktan sonra model uygulanan ilmekleri haroşa olarak devam edin. Sürekli aynı model kullanılmıyor. Haroşa olarak örüyoruz ve aralarda model uyguluyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


2 defa model uygulayıp 2 defa haroşalı bölümü uyguladıktan sonra şapka bölümünü tamamlamaya geçiyoruz. Bu defa tam ortada kalan ilmekleri örüyoruz. Bu ilmekleri örerken her iki kenardaki ilmekler den birer tane keserek devam ediyoruz. Bu şekilde kesilecek ilmek bitene kadar devam ediyoruz. Şapka kısmını bitirince roba kısmı için şapkanın  kenarından ilmek çıkartıyoruz.

Yelek modelinin bedeni için 65 ilmek çıkartın. Ön lastik için şişe 7 ilmek atın. Örgüyü çevirip tüm ilmekleri düz olarak örün. Sıra sonunda diğer kenar lastiği için 7 ilmek ilave edin. Bundan sonra yelek modelinin beden bölümünü ayırıyoruz. Ön parça için 14 ilmek arada 2 ilmek artırma yeri için kullanın. Kol parçası için 11 ilmek, arka parça için 21 ilmek kullanılıyor.

Beden ayırma yerlerinde 2 ilmek kullanılıyor. Roba kısmı bitene kadar aynı şapka bölümündeki gibi 3 ilmek haroşa bir ilmek ters şeklinde örgüye devam ediliyor. Bu kısımda beden için ilmek artırılıyor. Roba bölünü bitince kolları keserek bitirin. Sonra yelek modelinin alt beden kısmına geçin. Yelek modelinin alt beden kısmı kapşon ile aynı modelde örülüyor. Bebek örgü kanalı tarafından hazırlanan bu şık yelek modelini beğeneceğinizi umuyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.