Şal Veya Yelek Olabilen Cepli Kaşkol ModeliBugün kızımın ördüğü şal veya yelek olabilen cepli kaşkol modelinin yapımını tarif edeceğim. Hemen hemen herkesin zorlanmadan yapabileceği ve çok amaçlı olarak bir çok yerde kullanılan bir model.

İster soğuk havalarda boynunuza sarın, ister serin havalarda omzunuza şal olarak alın. Ayrıca yelek yerini de tutacak bir model. Yapımı için tek bir parçaya ihtiyacınız olacak.

Bu çok amaçlı örgü modeli için 4 adet himalaya everyday ip kullandım. 3,5 numara şiş ile ördüm. Genç kızıma uygun olması için çiftli pirinç örgü kullandım. Ayrıca herhangi bir lastik kullanmadım.

70 ilmekle başlayıp hemen çiftli pirinç örmeye başladım. Çiftli pirinç örerken modele arka tarafta başlıyoruz. İlk iki ilmeği ve son iki ilmeği ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örgü bitene kadar devam ettim.Sponsorlu Bağlantılar


İki ilmek düz iki ilmek ters şeklinde aynı lastik başlar gibi arka taraftan örmeye başlıyoruz. Ön tarafa geçince ilmekleri değiştirmeden düz ilmekleri düz ters ilmekleri ters şeklinde örün.

Örgünün tekrar arka tarafına geçince bu defa ters ilmekleri düze düz ilmekleri ise terse çevirerek örün. Bu model ön yüzde değişmiyor. Ama arka tarafa geçince ilmekleri değiştirmemiz gerekiyor.

170 santim uzunluğuna gelinceye kadar bu şekilde örmeye devam edin. Sonra keserek örgüyü bitirin. Sonra 40 ilmekle başladığım ceplerini ördüm. Ceplerin ilgi çekmesi için ters ve düz olarak değiştirerek yan çizgiler oluşturdum.

Sonra bu cepleri iki yanlara dektim. Gözüme çok sade geldiği için iplerle hazırladığım saç örgüsünü ceplerin üç etrafına diktim. Hepsi bu kadar. Gördüğünüz gibi çok kolay yapılıyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir