Tığ İşi Motifli Crop Bayan Süveter ModeliBugün kızım için yaptığım tığ işi motifli crop süveter modelinin yapımını sizlerle paylaşacağım. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile hazırladım crop süveter modelini. Birkaç gün içinde örerek kullanabileceğiniz bir süveter modeli oldu. Ben bir günde motiflerini hazırladım sonraki gün ise birleştirmelerini yaptım.

Ben video çekerek ördüğüm için iki güne yayarak hazırladım. İstenirse bir günde örülebilir. Süveter modelinin yapımında 4 adet renk kullandım. Krem rengi ip ile son sırasını ördüğüm yerde aynı anda birleştirmelerini yaptım. Krem rengi ip bir tane yetmedi lastikleri için yeni ipe başladım. Ama diğer renkler yarım yumak ipten çıktı. Belde biten kısa bir süveter modeli oldu. İsterseniz daha uzun yapabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Her motifin renk sırasını farklı olarak hazırlayın. İsterseniz daha fazla renk kullanabilirsiniz. Ben renklerini kızımın istediği şekilde kullandım. 14 adet motif hazırladım. Yaka kısmı için iki adet yarım motif kullandım. İlk olarak motiflerin renkli bölümlerini hazırlayın. Sonra krem rengi ip ile bir sıra daha öreceğiz. Tüm motiflerin son sırası aynı renk olacak. Bu sırayı yaparken aynı anda motiflerin birleştirilmesini yapacağız.

Tüm motifleri ekledikten sonra lastiklerini yapacağız. Yaka ve kol lastiklerini nasıl yapacağınızı videolu çekim ile anlattım. Hiç örgü bilmeyenlerin bile zorlanmadan yapabileceği bir crop süveter modeli oldu. Özellikle genç kızların favorisi olacak bir süveter modeli hazırlamak istedim. Aynı zamanda tığ ile V yaka süveter yapımını da anlattım.

Daha önce şiş ile yapılan V yaka çeşitlerini sizlerle paylaşmıştım. Bu defa tığ ile yapılan V yaka süveter modelini paylaştım. Bu tekniği başka örgülerde kullanabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.