Tığ İle Yapılan Karanfiller Bayan Örgü ModeliTığ ile yapılan model anlatımlarına bir yenisini daha ekleyip karanfiller modelini hazırladım. Hem yelek hemde şal yapımında kullanılan ilgi çekici bir model olduğu için angora iple hazırladım. Çeyiz için kullanabilirsiniz. 

İlk olarak her model için 12 zincir çekin. Sonra 5 zincir çekip bir tane üçlü tırabzan yapın. Bir zincir çekip çift dolayın ve altıncı zincire batarak bir tane tırabzan yapın. Sonra ilmeği biraz uzatıp tırabzana yan batarak bir dolgu yapın. Bir zincir çekip ipi çift dolayın ve aynı yere bir tırazban daha yapın.Sponsorlu Bağlantılar


Her tırabzandan sonra ilmeği uzatıp yan batarak bir dolgu yapın. Bu şekilde 5 tırabzan yapın. Son dolguyu yapıp bir zincir çekin ve altıncı zincire batıp bir tane tırabzan yapın. 2 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yapın. İkinci sıraya geçince kenarda yapılan tırabzanın üzerine aynı şekilde bir delik oluşturun. 5 zincir çekip ikinci dolgunun bittiği boşluğa batın. 4 zincir çekip bir dolgu atlayıp tekrar batın. 5 zincir çekip iki modelin arasındaki yere batıp bir delik oluşturun. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.