Çimen Modeli İle Bebek Örgüleri Ve Daha Birçok Örgü YapınÇıtı pıtı örgü sevenleri düşünerek çimen örgü modelini hazırladım. Bu model bebek örgülerine çok yakışacaktır. Her kalınlıkta iple yapabileceğiniz bir model. Ben hem biraz ince bebe ipi ile hemde orta kalınlıkta bir bebe ipi ile çalıştım.  

Model 4 ilmek ve katları hesaplanıp kenar ilmekleri ile birlikte artı 3 ilmek ilave edilmelidir. Lastiğin üzerine modeli kurarken aynı şekilde benim anlattığım gibi devam etmelisiniz. İlk olarak kenar ilmeğini alıp bütün sırayı düz olarak örün. Sonra arka yüzden bütün sırayı ters olarak örün. Tekrar ön yüze geçince bu defa kenar ilmeğini alıp bir düz ilmek örün. Sonra ördüğünüz bu ilmeği şişten çıkartmadan bir alt sırasına batın ve bir kez daha düz örün. Sonra ipi ön tarafa alıp 3 ilmeği ters örerek kesin.  Sponsorlu Bağlantılar


Kestiğiniz ilmeğin yanındaki ilmeğin bir alt sırasına batıp bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendisini düz örüp şişten çıkartmadan tekrar bir alt sırasına batıp bir ilmek daha düz örün. Böylece ters örerek kestiğimiz üç ilmeğin yerine yenisini artırmış olacağız. Model arkadan ters olarak örülecek.

Tekrar ön sıraya geçince bir sıra bütün ilmeklerin hepsini düz olarak örün. Sonra arka sırada bütün ilmekleri ters örün. Ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Düz ördüğünüz ilmeğin bir alt sırasına batıp bir ilmek daha çıkartın. Sonraki üç ilmeği ters örer gibi kesin. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.