Yüksek Tepeler Şiş Örgü ModeliIsınan havalarla birlikte havalarla uyumlu olarak yüksek tepeler örgü modelini anlatmayı uygun buldum. 3 ilmekle yapılan örgü modeli için iki tane kenar ilmeği ilmeği ilave ederek başlayın. 

Önce arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın bir ilmek dolayıp bir ilmeği örmeden atlatın.

Sonraki iki ilmeği düz örüp bir dola bir ilmek örmeden atlat ve iki ilmek düz ör şeklinde sırayı bitirin. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Üzerinden ilmek atlatıp örmeden atladığımız ilmeği tekrar ipi dolayıp bu iki ilmeği de örmeden tekrar atlatın. 2 ters ilmek örüp bir dolayın ve iki ilmeği örmeden atlatarak devam edin.

Sonraki sırada kenar ilmeğini alıp sonraki üç ilmeği örmeden atlatın ve sonraki iki ilmeği düz örüp atlattığınız üç ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. 

Sonra ipi arkadan ön tarafa doğru dolayıp üç ilmeği örmeden atlatın ve sonraki iki ilmeği düz örüp bu üç ilmeği örülen ilmeklerin üstünden geçirip bırakın. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örüp modeli tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.