En Yeni Erkek Bebek ÖrgüleriErkek bebekler için çeşitli modellerden bir galeri hazırladık sizler için. Havaların soğuması ile çocuklarda çok kullanılan erkek yelek modelleri, hırka ve pantolon gibi takım şeklinde modeller yer almaktadır.

Erkek bebekler için yapılan örgü modelleri çok olmasa da son zamanlarda en çok beğenilen modelleri bir araya sizler için getirdik. Bebek hazırlığında olanlar için değişik model arayanlar için bebek örgü paylaşmak istedim ki fikir olsun diye. Bebekler için büyük adam havası veren modeller son zamanlarda oldukça talep görmektedir.

Resimli galerinin altında videolu anlatımı olan 2 adet bebek yelek modeli anlatımına yer verdim. İlk videolu yelek modelinin ölçüleri 1 ve 1,5 yaş bebeklere göre yapılmıştır. Alize Best klasik iple yapılan bu yeleğin yapımı için bir yumaktan biraz daha fazla ip kullanılıyor. 4 numara şiş ile örülen modelde önler 34, arka 60 ilmek ile başlanarak yapılıyor.

Çocuk yeleğinin ön parçasına 34 ilmek ile başladığınızda ilk ve son 6 ilmeği lastik için düz örgü ile yapılıyor. Ortada kalan diğer bütün ilmekler ise lastik olarak uygulanıyor.

7 sıra lastik uygulandıktan sonra sepet örneğinin yapılışına başlanıyor. Kenar patlar ise haroşa örgü ile devam edecek. Yeleğin arkası da yine sepet örgü modeli ile yapıldığı için aynı şekilde devam edilecek.

60 ilmek ile başlanan arkaya 7 sıra lastik yapılıp sepet örneğini koyuyoruz. Koltuk kesimi de ön parça ile eşit seviyede yaparak devam edelim. Hobievimm elif afacan Hanıma Tarif için çok teşekkürler. İkinci video için örgü kataloğu kanalına teşekkür ederiz.Sponsorlu Bağlantılar


RESİMLERE TIKLAYINCA YAKINDAN DAHA BÜYÜK GÖRÜNÜR.

 
 
 

Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.