Bahar Yağmurları Örgü ModeliYapımı çok basit ama tercih edilen bir model geliyor. Yapımı kolay olan modellere olan ilgi oldukça yoğun. Bu yüzden böyle kolay model görünce hemen örüp anlatmak istiyorum. Bu model bebek örgülerine çok yakışacaktır. 4 ilmekle yapılan bu modeli lastik kullanmadan yapabilirsiniz.

Örmeye başlarken arka taraftan 3 ilmeği düz örüp bir ilmek ters örün. 3 ilmek düz örüp bir ilmek ters örerek devam edin. Ön tarafta ilmekleri aynen örerek devam edin. Arka tarafa geçince ilmekleri tekrar aynı şekilde devam edin. Bu şekilde 3 sırayı tamamlayın.

Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. Düz ilmeğe gelince bu ilmeği serbest bırakıp 3 sıra sökün. Sökülen ilmeği arka taraftan şişe takın. Olduğu gibi diğer şişe aktarın. Sökülen ilmeği söktüğümüz 3 ipin üzerinden atlatıp bırakın. Şişte kalan ilmeğin yönünü düze çevirerek örün.Sponsorlu Bağlantılar


Arada 3 ilmeği ters örüp düz ilmeğe gelince bu ilmeği 3 sıra sökün. Sökülen ipleri ve ilmeği şişe takın. İlmeği iplerin üzerinden atlatıp bırakın. Bu ilmeği düz örerek devam edin. Sırayı tamamlayınca arka tarafa geçin.

İlk modeli yaparken 3 ilmeği düz örerek başladık. Bu defa kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeği düz örün. Arada 3 ilmek ters örüp bir ilmek düz örün. İlk modelde yaptığımız 3 ters ilmeğin ortasına düz ilmek koyarak modeli kaydırın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.