Yelek Yapımında Kullanılan Sıralı Başaklar Örgü ModeliSıralı başaklar örgü modelini mutlaka daha önce görmüşsünüzdür. Bu model yelek yapımı için kullanılıyor. Ama bunun yanında bebek örgüleri ve erkek örgülerine de çok yakışıyor. Böyle kabartmalı görünen modeller her zaman ilgi görmüştür.

Modeli olduğu gibi sade görünümlü olarak hazırladım. Bu şekli ile anlatım yapacağım. Model 7 ilmekle yapılıyor aralarda 2 tane ters ilmek var. İlmekleri hazırlayın ve arka taraftan örmeye başlayın. 2 ilmek düz örün. 3 ilmek ters örüp ipi ön tarafa alın ve bir ilmek örmeden atlatın.

3 ilmek ters örüp 2 ilmek düz örün. 3 ilmek ters örüp bir ilmek örmeden atlatın ve 3 ilmek ters örün. Ön tarafa geçince 2 ilmek ters örün. 2 ilmek düz örün. Üçüncü ilmeğe gelince önce düz örün sonra ön taraftan girerek bir daha düz örün ve arka tarafa geçerek aynı ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek düz örün. Sonraki ilmeği 3 defa düz örün. Kalan 2 ilmeği düz örün. Arada 2 ilmek ters örün. 2 ilmek düz örün. Sonraki ilmeği 3 ilmek olarak örün. Modelin tam ortasında kalan ilmeği düz örün. Modelin diğer yarısına geçince ilk ilmeği 3 ilmek olarak örün. 2 ilmek düz örün.

Arka tarafa geçince 2 ilmek düz örüp 2 ilmek ters örün. Sonra ipi ön tarafa alıp 7 ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmek ters örüp 2 ilmek düz örün. 2 ilmek ters örüp 7 ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmek ters örün.

Ön tarafa geçince 2 ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeği 3 ilmekle yer değiştirin. Örgünün başına aldığımız 3 ilmeği birlikte düz örerek kesin. 3 ilmek düz örün. Sonra tekrar 3 ilmekle 2 ilmeğin yerini değiştirip 2 ilmeği düz örün. Sona aldığımız 3 ilmeği düz örerek kesin. Bundan sonra ilk başlangıçta yapılanları tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir