Ajurlu ve Kabartmalı Model Arayanlar İçin Özel Bir ModelKabartmalı görünümünün yanında ajurlu olan bir modele yer verdim. Nako baby lüx minnoş ip ile ördüğüm bir model. Bebek ve bayan örgülerinde kullanabilirsiniz. Hem ajurlu hemde kabartmalı olması nedeni ile tercih edilen bir model. Kabarık olmasının bir nedeni var. Bunu da modelin anlatımı sırasında püf noktası olarak vereceğim. Model 3 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer ilmek ters var.

Modeli ister lastik sonrasında ister hemen koyabilirsiniz. Örgüye önce ön taraftan başlıyoruz. Önce 2 ilmek ters örün. Sonra 3 ilmek düz örün. 2 ters 3 düz şeklinde ilk sırayı tamamlayın. Sonra arka tarafa geçince ters ilmekleri ters düz ilmekleri düz şeklinde sıra boyunca örün.

Tekrar ön tarafa geçince 2 ters ilmeği örün. Düz ilmeklere gelince önce bir kere ipi dolayarak ilmek artırın. Sonra iki düz ilmeğin yönünü çevirip şişe geri takın. Sonra tersten girerek bu iki ilmeği örmeden diğer şişe aktarın. Bu şekilde ortadaki ilmeği örgünün başına alarak örgüye boyut vermiş olacağız.Sponsorlu Bağlantılar


Bu örgünün tek püf noktası. Son düz ilmeği örüp örmeden atlanan ilmekleri bu ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bir ilmek dolayıp artırın. 2 ters ilmeği örüp bir dolayın ve iki ilmeğin yönünü çevirin. Tersten girip bu iki ilmeği diğer şişe aktarın. Sonraki ilmeği düz örüp bu iki ilmeği de atlatıp ilmeği teke düşürün. Bir ilmek dolayıp devam edin.

Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta 2 ilmek ters örün. Düz ilmeklere gelince bir ilmek düz örüp bir ilmek dolayın. Sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. Arka tarafta bütün ilmekleri ters örün. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.