Tığ İle Yapılan 3 Adet Kolay Bebek YeleğiBugün 3 ayrı model ile yapılmış tığ işi bebek yeleği yapımı ile birlikteyiz. Tığ örgü sevenlerin zevkle yapacağı yelek modelleri paylaştım. Bazı örgü severler tığ işi ile yapılan örgüleri tercih ediyorlar.

Bende bu yüzden yapımı kolay yelek modellerine yer verdim. İlk yelek 6 ay 1 yaş arası için uygun olacaktır. Yelek dikişsiz olarak yapılmıştır. Bütün olarak başlanıp koltuk kısmına kadar örülecek.

Sonra koltuk kesimleri yapılarak 3 ayrı parça şeklinde devam edilecek. Yeleğin sadece omuz kısımlarında dikiş var. Yeleğin alt bölümü modelli olarak yapılırken üst beden bölümü tırabzan şeklinde devam etmiştir.

Yelek pembe renk ile yapıldığı için size kız işi gibi gelebilir ama renk değiştirirseniz erkek bebekler için çok güzel olacaktır.

İkinci yelek ise aynı ilk yelekte olduğu gibi dikiş kullanılmamıştır. İkinci yelek kare şekilde yapılan tırabzanların ortasına dolgu yapılarak devam edilmiştir.Sponsorlu Bağlantılar


Aynı şekilde alt bölüm modelli olarak örülürken üst bölüm düz devam etmiştir. Yelek bitince bütün etrafı dolgu yapılarak model tamamlanmıştır. Bu yelek dolgulu olarak yapıldığı için çok kalın ip tercih etmeyin.

Üçüncü yeleğimiz ilk iki yelek gibi aynı teknik ile yapılmıştır. Bütün örülen yelekler dikiş gerektirmediği için size kolaylık sağlayacaktır. Son yelek iki renk kullanılarak yapılmıştır. İsteğe bağlı olarak tek renk veya daha çok renk ip kullanabilirsiniz.

Bu 3 yeleğin tüm yapım detaylarını alt bölümde videolu olarak ekledim. Gülümseten marifetler kanalının hazırladığı bu 3 yeleği keyifle yapacağınızı düşünüyorum. Şimdiden yapmayı düşünen herkese kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir