Dikişsiz Tek Parçalı Örülen Yenidoğan Bebek Yeleği YapımıDikişsiz tek parçalı yenidoğan bebek yeleği kullanışlı olduğu için sürekli tercih edilmiştir. Süveter şeklinde olduğu için genelde yenidoğan bebeklerde kullanılır.

Bu modeli daha önce bende çocuklarım için yapmıştım. Küçük örüldüğü için bir günde örebilirsiniz. Hediye götürmek için uygun bir model olacaktır.

Bu yeleğin yapımında değişik modeller kullanılmaktadır. İster hiç model koymayıp işleme yaparak süsleyebilirsiniz. Hem erkek hemde kız çocuklara uygun bir modeldir.

Yeleğin yapımına önce arka parçadan başlanmaktadır. Önce arka parçayı örüp yaka kesimini yapın. Sonra iki kenar omuzlarda kalan ilmeklerle örmeye devam edin. Sonra yaka kısmını oluşturunca tekrar ilmek artırıp bütün ilmekleri birleştirerek örün.

Böylece ön tarafı örüp yeleği bitirin. Yeleğin yapımında buğday başağı örgü modeli kullanılmış. Bu model yeleğe çok yakışmış. Yeleğin yapımına 41 ilmekle arka taraftan başlamalısınız.Sponsorlu Bağlantılar


Buğday başağı örgü modelini 11 tane oluncaya kadar örün. Sonra 5 sıra bütün ilmekleri haroşa örün. Sonra iki kenarlardan 12 ilmeği örerek devam edin. Ortadaki 17 ilmeği kesip yaka kısmını oluşturun. Bir süre örmeye devam edin.

Sonra iki kenar kısımların arasında 17 ilmek artırıp bütün ilmekleri birleştirin. Ör tarafı örerek yeleği bitirin. Hamarat bebek kanalının anlatımı ile videoyu izleyerek bu şirin yeleği kolayca yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir