Tüm Detaylarıyla Ayva Çiçeği Yelek YapımıBugün yaka ve koltuk kesimi ile tüm detaylarını paylaştığım tığ bayan yelek modelinin adı ayva çiçeği. Sizlerin zorlanmadan kolayca çeyizlik yelekler yapabilmeniz için tüm detaylarının anlatıldığı videolu modeller paylaşmaya çalışıyorum.

Hem tığ ile hemde şiş ile yapılmış birçok yelek modeli anlatımını sizler için paylaştım. Ayva çiçeği tığ yelek modeli krem rengi alize angora gold ile örülmüş. Angora ipler çeyizlik yeleklerin vazgeçilmezidir.

Bu ipler ince olması nedeni ile örülünce çok zarif bir görünüme sahip oluyorlar. Kendiniz için kışlık bir yelek yapmak istiyorsanız daha kalın bir ip kullanabilirsiniz.

Angora ipler ince olmasına rağmen çok sıcak tutar bunu da göz önünde bulundurun. Yelek çeyiz için yapılmış bu yüzden 38-40 beden için uygun olacaktır. Tığ yelek yapımında ölçüyü büyütmek her zaman daha kolaydır.Sponsorlu Bağlantılar


Yeleğin ön parçaları için 9 model kullanılmıştır. Arka parça için ise 17 model kullanılmış. Tığ yeleklerin koltuk kesimleri genelde aynı teknikle yapılır. Her model için ayrı bir videoya gerek yok.

Kesmek istediğiniz kadar modelin üzerine tırabzan yaparak lastik hazırlayın. Sonra bu lastiğin yarısını örmeden geri dönün. Böylece koltuk kesimini yapmış olacaksınız.

Yeleğin  anlatımını aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz. Sevda hanım hem yelek modelinin hemde yaka ve koltuk kesimini sizler için anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.