Erkeklere ve Bebeklere İki Renkli Saç Örgüsü Görünümlü Modelİki renkli yapılan bu model saç örgüsü görünümünde olmaktadır. İki renkli her model erkek örgülerine uygun değildir. Ama bu model sadece bebek örgülerine değil erkek örgülerine de çok yakışacaktır.

Özellikle bu modeli ön tarafına koyup arkasını tek renk yapacağınız bir kazak veya süveter çok şık olacaktır. Hem modern hemde şık kazak veya süveter yapılabileceği gibi tamamı bu model ile yapılmış erkek ceketleri de yapılabilir.

Modelin yapımı için 5 ilmek ve katlarını hazırlayın. Önce ilmekleri şişe takıp örgüye başlayın. Bir sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün.

Her renk iki sıradan oluşmaktadır. Ön tarafta renk değiştirin. 3 ilmeği düz örüp ipi arkaya alın ve 2 ilmek örmeden atlatın. 3 ilmek düz iki ilmek örmeden atlatıp devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka taraftan aynı ilmekleri ters örüp iki ilmek örmeden atlatın. Tekrar ön tarafa geçince renk değiştirip modele başlıyoruz. 2 ilmek düz örün. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip dışarıya aldığınız ilmeği düz örün.

İçeriye alınan ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği örgünün dışına alın. Örgünün içine alınan ilmeği örmeden atlatıp 2 ilmek düz örün.

Aynı şekilde modeli tekrarlayacağız. Örmeden atladığımız iki ilmeği dışarıya doğru yer değiştirip düz örerken örgünü içine aldığımız iki ilmeği örmeden atlatacağız.

Her defasında ipi değiştirip ortadaki ilmekleri dışa alıp düz örün. Dışarıdan içeriye alınan ilmekleri örmeden atlatın. Örgünün arka tarafında örmeden atlanan ilmekler örmeden atlanacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.