Meraklısına 2 Ayrı Tığ Oya Modeli TarifiSevgili tığ oyası sevenler bugün aynı anda 2 ayrı oya yapımını paylaşıyorum. 2 modelde birbirinden hoş ve beğenilen örnekler arasında yer alıyor. Tığ oyası iğne oyasına göre daha fazla tercih edilmektedir.

Tığ oya modelleri hem gündelik hem özel günler için uygun olduğu için sıkça kullanılıyor. Özellikle çeyizlerin vazgeçilmezi tığ oya modellerini ve yapımlarını sizler için araştırıp paylaşmaya devam ediyorum.

İlk tığ oya modeli mor renk yazma üzerine yapılmış muntazam görünen bir model. Tek renk yazma için yapılan tığ oya modelini yapmak için önce tığ battısını hazırlayın.

Sonra çimen bölümünü hazırlayın. Çimen bölümünü hazırlarken çiçeklerin yaprak bölümünü de aynı anda hazırlayın. Bu kısmı hazırlayınca sırayı çiçeklerin yapılması alıyor.

Çiçeklerini yaparken koyu renkli yazmalar için beyaz kullanabilirsiniz. Bir çiçeği beyaz renk yaparsanız diğer çiçeği ise yazma ile aynı renkte yapın.Sponsorlu Bağlantılar


İkinci tığ oya modeli ise bayram şekerini andıran bir görünüme sahip. Aynı şekilde sırasıyla önce tığ battısını sonra çimenini yapıp hazırlayın.

Bu tığ oya modeli içi dolu yazma kenarı için kullanılmış. Bu yüzden yazmanın içindeki koyu tonlardan bir tanesi tercih edilerek çiçek bölümünde bu renk kullanılmış.

Oya hanım youtube kanalının kolay anlatımı ile bu iki ayrı tığ oya modelini yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir