Beğenileri Kazanan Tığ Oya ModeliZarif görünümü ile beğenileri kazanan tığ oya yapımını merak edenler yazımızı kaçırmasınlar. Kibar görünüme sahip olan tığ oya modeli kolay yapımı ile de tercih ediliyor. Herkes ağır oya sevmez.

Bu yüzden hem ağır hem hafif görünümlü tığ oya modellerine yer veriyorum. Tığ oya modelinin alt çimen kısmı da oldukça kolay yapılıyor. önce zürafasını yapın.

Sonra çimen kısmı için zincir çekip sonraki deliğe batıp bir tane tırabzan yapın. Sonra tekrar zincir çekip tırabzanın tepesine pipirik yapın. Tekrar zincir çekip bir sonraki deliğe batın.

Aralarda çiçeklerin yapılacağı bölümü koymayı unutmayın. Çiçeklerin yapılacağı bölüm için delik oluşturup buraya 4 adet yaprak koyun. Bu yaprakların arasına çekeceğiniz zincirler çiçekler için zemin oluşturacak.Sponsorlu Bağlantılar


Çiçeklere geçince sıkı iğne ve pipirik ile tamamlayın. Çiçek kısmı iki sıradan oluşmaktadır. Bu kısım sıkı iğne ile yapıldığı için çok ince ve zarif oluyor. Tığ oyanın en göz alıcı ve değişik görünümü de buradan geliyor.

İçi dolu yazma için kullanılan bu tığ oya modeli için kibar renkler kullanın. Özellikle kaynanalar için bohçaya koymak için çok uygun bir model. Genç yaşlı demeden her yaşa hitap eden bir tığ oya modeli.

Oya hanım kanalının insanı sakinleştiren hoş anlatımı ile kolayca yapabileceğiniz bir tığ oya modelinin yapımına yer verdim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.