Hem Yetişkinlere Hemde Bebeklere 2 Renkli Örgü ModeliHem yetişkin erkeklere hemde bebeklere kullanabileceğiniz mükemmel bir iki renkli model anlatacağım. Model yetişkin erkeklere uygun olunca ağır bir renk kullanmak istedim. Bu şekliyle modelin nasıl olacağınız görerek rahatça karar verebilirsiniz.

Doğrusu ben modeli çok beğenerek ördüm. Eğer ilgi yoğun olursa bebek süveteri örerek anlatmayı düşünüyorum. Yapımı ve görünümü oldukça değişik bir örnek olduğunu söyleyebilirim.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Önce ana renk ile lastik hazırlayın. Sonra ön yüzde düz arka yüzde ters şeklinde örmeye başlıyoruz. Bu şekilde 4 sırayı tamamlayın.

Ön tarafa geçince renk değiştiriyoruz. Önce kenar ilmeğini örün. 3 ilmek daha ters örün. Dördüncü ilmeği diğer şişe aktarın. Sonra bu ilmeğin ilk başlangıcına batın.Sponsorlu Bağlantılar


Örmeden atlatılan ilmeği tekrar diğer şişe aktarın. İpi ön tarafa alıp ilmeğin arkasından girip ön taraftan çıkarak ipi alın ve arkaya doğru ilmek çıkartın.

Sonra ipi ön tarafa alıp 3 ilmek ters örün. Dördüncü ilmeğe gelince aynı şekilde öreceğiz. Modelin arkasına geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafta düz olarak örün.

Arka tarafta ters örüp ön tarafa geçince renk değiştirin. Bu defa ilk 3 ilmeği ters örmeyeceğiz. Kenar ilmeğini örüp bir ilmek daha ters örün. Sonraki ilmeğe modeli uygulayın.

Her renk değiştirmemizde 4 sırayı tamamlayacağız. Model sadece ön tarafta tek sırada kurulacak. Her defasında modeli kaydırarak tekrarlayacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir