Bayan Yeleklerinde Kullanılan Verev İlmekli Örgü ModeliBayan yeleklerinde kullanabileceğiniz yeni verev ilmekli örgü modeli ile hepinize merhaba diyorum. Oldukça farklı bir model oldu. Hem kolay hemde kışlık bir örnek. Bebek örgüleri içinde uygun bir model. Bu renk modele çok yakıştı.

Önce lastik hazırlayıp örgüye başlayın. Örgünün arka tarafını ters olarak örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra üçüncü ilmeğin arasına girip yeni bir ilmek çıkartın ve ilmeği şişe takın.

Sonra arasına girdiğiniz 3 ilmeği düz örün. Sonra tekrar üçüncü ilmeğin arasına girip bir ilmek çıkartın. Sonra 3 ilmeği düz örün. Bu sırada yeni ilmekler elde etmiş oluyoruz.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arkasına geçince ilk iki ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği birlikte keser gibi ters örüp ilk ilmeği tekrar ters örün. 2 ilmek ters örüp iki ilmeği kesme işlemi yapar gibi birlikte örüp şişten çıkartmadan ilk ilmeği tekrar ters örün.

Örgünün ön tarafına geçince kenar ilmeğini alın ve sonraki ilmeği örmeden atlatın. 2 ilmeği düz örüp örmeden atlanılan bu ilmeği diğer iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Bir ilmek örmeden atlatıp iki ilmek düz örün. Örmeden atlanan bu ilmeği düz ördüğümüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Bu şekilde ilk sırada artan ilmeği eski sayısına getirmiş olacaksınız.

Örgünün arkasına geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Ön tarafta herhangi bir kaydırma yapmadan modeli aynen tekrarlayarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir