Örgülere Baharı Getiren ModelBugün içinizi ısıtacak rengarenk bir örgü modeli hazırladım. Bu model için 3 renk kullandım ama isterseniz iki yada daha daha çok renk kullanabilirsiniz. Bebek örgülerini şenlendirecek bir model oldu. Modeli yaparken bir tane ana renk kullanmanızı öneririm.

Bu ana renk ile lastikleri yapın. Sonra bir sıra arka taraftan ilmekleri düz olarak örün. Ön tarafa geçince tekrar renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini örün.

2 ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örüp birer ilmek örmeden atlatarak sırayı tamamlayın. Örgünün arkasında tekrar ilmekleri düz örüp atlanan ilmekleri örmeden atlayın.

Örgünün ön tarafına geçince renk değiştirin. Kenar ilmeğini örüp bir ilmek düz örün. Sonraki bir ilmeği düz örüp bir ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örüp bir ilmek atlatarak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Bu modelde önceki ördüğümüz renkli ilmeklerin ilkini düz örüp ikincisini örmeden atlatarak devam etmeliyiz. Arka tarafa geçince ilmekleri düz olarak örün.

Aynı ilmekleri arka tarafta da örmeden atlatın. Bu modelde istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Rengarenk cıvıl cıvıl bebek örgüleri için bu model çok ideal olacaktır.

İster zıt renkleri kullanın ister açık koyu tonları kullanın her türlü çok güzel bir model olacaktır. Ben pastel tonları tercih ettim. Renklerin bir tanesini koyu tonlarda kullanınca da çok güzel oluyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.