Ebruli Alize Diva ile Etol Şal Yapımında Kullanılan Tığ ModelEbruli görünümü ile dikkatimi çeken alize diva ip ile tığ örgülerde kullanılan bir model hazırlamak istedim. Model etol şal yapımına çok uygundur. Örgünün yapımında 3 numara tığ kullandım.

İlk olarak 8 ve katları olarak zincir hazırlayın. Sonra zincirin üzerine 4 tane sıkı iğne doldurun. 4 zincir çekip son sıkı iğnenin üzerine bir pipirik yapın. Sonra tekrar 4 tane sıkı iğne yapın. Böylece modelin alt bölümünü tamamlamış olacaksınız. Sponsorlu Bağlantılar


Sonra 9 tane zincir çekip örgüyü hiç çevirmeden ilk sıkı iğneye batın. Buradan bir ilmek çıkartıp sıkı iğne yapın. Sıkı iğneleri 7 taneye tamamlayınca 4 zincir çekin. Son sıkı iğnenin üzerine bir pipirik yapın. 4 zincir çekip aynı yere batın. Tekrar 4 zincir çekin ve aynı yere batın. 

Zincirin üzerine 7 tane sıkı iğne doldurup ilk modeli tamamlayın. Kaldığımız yerden zincire batarak 4 tane sıkı iğne yapın. 4 zincir çekip bir pipirik yapın. 4 tane sıkı iğne yapın ve 9 zincir çekip bir delik oluşturun. Deliğin içine 7 tane sıkı iğne doldurun. 3 tane pipirik yapın ve 7 tane sıkı iğne yaparak devam edin. 

Sonraki sıraya geçince 9 zincir çekip ortada kalan pipiriğe batın ve bir sıra delik oluşturun. Sonra ilk bölümde olduğu gibi modeli tekrarlayarak devam edin. Alize diva ile yapılan örgü biraz sert düşüyor. Angora iple bu modeli yapmayı denerseniz daha yumuşak ve dökümlü olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.