Düz Örgü Kullanılarak Yapılan Renkli Örgü ModeliDüz örgü örmeyi bilen herkesin kolayca yapabileceği renkli bir örnek anlatımı sizlerin beğenilerinize sunulmuştur. Örgünün yapımında iki renk ip kullandım. İplerim biraz kalın olduğu için aynı doğrultuda kalın şiş kullandım.

Tekli ilmekleri önce hazırlayıp şişe takın. Ben ana renk olarak pembe rengi tercih ettim. Modelli kısmını ise beyaz olarak kullandım. Örgüye ön taraftan bütün ilmekleri düz örerek başladım. Arka tarafa geçince aynı ilmekleri bu defa tekrar düze çevirerek devam ettim.

Ön tarafa geçtiğimiz zaman rengi değiştirip beyaz ipe geçiyoruz. İlk ilmeği düz olarak örüp ipi ön tarafa alın ve 1 ilmek örmeden diğer şişe atlatın. İpi tekrar arka tarafa alın ve 1 ilmek düz örün. İpi ön tarafa alın 1 ilmek atlatın. Arkaya alıp düz örerek sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta aynı işlemi tekrarlıyoruz. Önceki sırada ördüğümüz ilmekleri tekrar düz örüp ipi ön tarafa alıyoruz ve 1 ilmek örmeden atlatıyoruz. 1 düz örüp 1 ilmek örmeden atlatarak sırayı bitiriyoruz.

Her yeni renge geçişte 2 sırayı tamamlayıp yeniden renk değiştirmemiz gerekiyor. Ön sıraya geçince tekrar pembe renkli ipe geçip bütün ilmekleri sıra boyunca düze çevirerek örüyoruz. Arka taraftan ilmeklerin hepsini tekrar düze çevirerek beyaz ipe geçiriyoruz.

Beyaz renge geçtiğimiz zaman herhangi bir kaydırma yapmadan aynı bir önceki modelde olduğu gibi önce kenar ilmeği düz örüp ipi ön tarafa alıp 1 ilmek örmeden atlatıyoruz. Bundan sonrasında aynı işlemleri tekrarlayarak örmeye devam ediyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.