Arpa Tanesi Kolay Örgü ModeliArpa tanesi örgü modeli birlikteliğimize devam ediyoruz. Modelimiz yan giden bir desene sahip. Oldukça gösterişli ve şık bir örgü modeli birlikteyiz.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 2 tane ilmek ilave edin. Önce örgünün arka sırasında modeli kurun. Kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek düz örün. Sonraki ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın.

Sonra ara boşluğuna girilen ilmeği düz olarak örün. 2 ilmek düz örün. Üçüncü ilmeğin ara boşluğuna girip bir tane ilmek çıkartın. Sonra ilmeği düz olarak örün. Böylece tek ilmekten iki ilmek elde edeceğiz. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince 2 ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Tek ilmekten elde ettiğimiz iki ilmeğin ilkini ters örün. İkincisini yanındaki ilmekle beraber ters örerek toplayın. Sonraki üç ilmeği ters örün. Dördüncü ilmeği yanındaki ilmekle beraber ters örerek toplayın. Ön sırada artan ilmeği arka sırada eksilterek devam ediyoruz.

Örgünün ön tarafına geçince modelin devamındaki ilmeğin ara boşluğuna girip buradan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendini düz olarak örün. Bu şekilde her defasında modeli kaydırarak devam edin. Her modelin arasında iki tane düz ilmek kullanıyoruz.

Örgünün bittiği yerde iki oluşunca üçüncü ilmeğe modeli tekrarlıyoruz. Artırılan ilmekleri eksiltmeyi unutmayın. Modelin görünümünün tam olması için bitiş ve başlangıç kısmındaki modelleri tam uygulayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir