Kabak Çiçekleri Tığ Bayan Örgü ModeliTasarımı bana ait olan tığ bayan örgüsü modelini sizlere sunmaktan mutluluk duyarım. Pamuklu koton bir ip kullanarak çalıştığım modeli görünce beğeneceğinizi umuyorum. Gösterişli ve ilgi çekici bir model oldu. Her zaman belirttiğim gibi yelek yapmak isteyenler kullandıkları bir kıyafeti ölçü alarak aynı genişlikte zincir çekip beden ölçüsünü ayarlayabilirler. Hazırladığımız zincirin üzerine 5 tane ikili tırabzan yapın. 5 zincir çekip beşinci zincire batın ve buraya sıkı iğne örer gibi sabitleyin.

3 zincir çekip üçüncü zincire batın. 5 zincir çekip beşinci zincire ikili tırabzan yapın. Aralarda 5 tane ikili tırabzan yapılacak. Sonra delikli bölüm tekrarlanacak. Örgünün hem başında hemde sonunda tırabzanlı bölüm olması gerekiyor. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sıraya geçerken 3 zincir çekip geri dönün. Tırabzanların tepesine değil aralarına girerek tekrar örün. 3 zincir çekip tam ortada kalan deliğe girip buraya 4 tane ikili tırabzan yapın. Örgüyü olduğu yönde ters çevirip ilk tırabzanın tepesine batın ve buradan aldığınız ilmeği diğer ilmeğin içinden geçerek kapatın. 

1 zincir çekip aynı deliğe bir tane ikili tırabzan yapın. 1 zincir çekip tekrar 5 tırabzan yapın. Tekrar örgüyü çevirip ilk tırabzanın tepesine batın ve buradan alınan ilmeği örerek kapatın.

Tırabzanlar böylece tomurcuk şeklini alacak. Araya bir zincir çekip bir tırabzan daha yapın. 1 zincir çekip tekrar 5 tırabzan yapın ve geri dönüp ilk tırabzana batarak ilmekleri kapatın. 3 zincir çekip tırabzanların tepesine değil aralarına girerek tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir