Zor Görünen Ama Kolay Örülen Yelek ModeliArkadaşım Nejlanın bir takipçisinin isteği üzerine uzun zamandır anlatmayı düşündüğüm fakat bir türlü sıra gelmeyen yelek modelini tarif edeceğim. Bu model bana bayan yelek olarak gönderildi. Bebek yeleklerin dede kullanılan bir modeldir. İnce ve kalın her türlü iple yapabilirsiniz.

Model 19 ilmek ve katları ile yapılıyor. Aralarda birer tane ters ilmek ile birlikte 20 ve katlarını hesaplamalısınız. Önce lastiği örün. Bütün ilmekleri arka yüzde ters örüp ön yüze gelince modeli kurmaya başlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Önce 5 tane düz ilmek örüp sonraki 3 ilmeği düz örerek kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp modelin ortasındaki bir tane ters ilmeği örün. Sonra modelin diğer yarısı için bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp üç ilmeği düz örerek kesin. Sonra 5 ilmeği düz örüp araya bir tane ters ilmek koyun.

Arka yüzde bütün ilmekleri aynen örün. Ön yüze geçince bu defa 4 tane düz ilmek örüp sonraki 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün ve bir dolayıp bir düz örün. Sonra modelin ortasındaki ters ilmeği örüp bir dolayın bir düz örüp bir dolayın ve 3 ilmeği kesin. Kalan 4 ilmeği düz örüp diğer modele geçin. 

3 ilmeği düz örüp sonraki 3 ilmeği kesin. Bir dolayıp bir düz örün bir dolayıp iki tane düz örün. Sonra ortada kalan ters ilmeği örüp modelin diğer yarısını yapın. Her sıra ilmekler azalarak devam edecek. Delikler 5 sıraya tamamlanınca model bitecek ve yeni modeli kuracağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

Bunlarda İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir