Zincirli Dolgular Görünümüne Sahip Örgü BaşlangıcıSevgili örgü severler bayan örgülerinde ve kız bebek örgülerinde kullanılan değişik bir örgüye başlama tekniği ile devam ediyoruz. Biraz farklı olarak ilmek atılıyor. Bu başlangıç modelini sadece bir defa öreceksiniz. Sonra ister düz örgü ile ister modelli örgü ile devam edeceksiniz.

İsterseniz bu başlangıç modelinden sonra lastik örüp devam edebilirsiniz. Önce ilmek atacağınız ipi bir miktar ayırın ve ikiye katlayın. İpi halka şekline getirip içinden bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği şişe ters taraftan geçirin.

İlmeğin içine girip iki katlı iple örerek yeni bir ilmek çıkartın. Çıkartılan ilmeği diğer şişe takın. Her defasında yeni çıkartılan ilmeğin içine girerek yeni bir ilmek çıkartın ve şişe takın. Toplamda 5 ilmek olunca son ilmeği bir kez daha düz örün. Sonra önündeki ilmeği düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


İlk ilmeği ikinci ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonra yanındaki ilmeği de düz örün. Önündeki ilmeği üzerinden atlatıp bırakın. Bu şekilde artırılan iki ilmeği kesin. Son ilmeği tekrar şişe geri takın. Tekrar son ilmeğin içine girip bir ilmek çıkartın. Çıkartılan her yeni ilmeği diğer şişe takın.

Her defasında son ilmeğin içinden yeni bir ilmek çıkartıp bu ilmeği şişe geri takın. Şişe takılan ilmek sayısı 5 tane olunca son ilmeği düz örüp yanındaki ilmeği de düz örüp ilk ilmeği üzerinden atlatıp bırakın. 2 ilmek kesip kalan ilmeği şişe geri takın.

İstenilen sayıya gelince ilmekleri örmeden diğer şişe atlatarak geçirin. Böylece ipi örgünün örüleceği tarafa geçirmiş olacaksınız. Bundan sonrasını istediğiniz şekilde devam edebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir