Zikzaklı Yaptığım İki Renkli Örgü Modeliİki renkli olarak yaptığım zikzaklı örgü modelini büyükler ve bebekler için yapmanızı öneririm. Kullandığım renkler nedeni ile çok ilgi çekici ve hoş görünmektedir. Bebek örgülerinde sıkça kullanılan bir model olmasına rağmen erkek örgülerine de çok yakışacaktır. 

2 ve katları ile yapılan modeli örmeye önce koyu renk ile başladım. Lastik yerine bir iki sıra haroşa yaptım. Sonra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak 4 sıra ördüm. Sonra renk değiştirdim. İlk iki ilmeği düz örüp sonra iki ilmeğin arasına üç sıra sayıp boşluğa battım. Bu boşluktan yeni bir ilmek çıkardım. Sponsorlu Bağlantılar


Bu yeni ilmeği şişe takıp iki ilmek daha düz ördüm. Sonra ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkardım. Bu şekilde 2 ilmek düz örüp aradan yeni bir ilmek çıkartarak sırayı tamamladım. Arka sırada aynı şekilde ördüğüm iki ilmeği ters olarak ördüm yeni çıkardığım ilmeği örmeden atlattım. 

Ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp yeni ilmeği önündeki ilmekle beraber tersten girip kestim. Yeni çıkardığım ilmeği tekrar şişe takıp arkasında kalan ilmekle beraber tekrar ördüm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir