Zikzaklı Tunus İşi Battaniye ModeliZikzaklı tunus işi ile yapılan battaniye yapmak isteyenler bu modeli sakın kaçırmasınlar. Tunus işi özellikle bebek örgülerinde sıkça kullanılmaktadır. Tunus işi tığ benzeri tek şişle örülen bir örgü türüdür.

Aslında çok çabuk örülen bir örgü türü olmasına rağmen düzgün ve usta ellerden çıkmadığı takdirde esneyen ve yamuk görünen bir örgüye dönüşebilir.

Düzgün örülmemiş birçok tunus işi örgü gördüm ve inanın hiç hoş görünmüyordu. Eğer ücret karşılığı tunus işi örgü yaptırmak istiyorsanız mutlaka örgüyü yapan kişinin daha önceden ördüğü örgülerin düzgün olup olmadığına bakın.Sponsorlu Bağlantılar


Eğer ilk defa tunus işini yapmayı deniyorsanız önce küçük bir parçada deneme yapmanızı öneririm. Bugün tunus işi ile yapılmış küçük kare desenlerden oluşan bir battaniye yapımını göreceğiz.

Eğer ilk bebeğiniz için bir battaniye yapmak istiyorsanız sonraki bebekleriniz içinde kullanabileceğinizi düşünerek renklerini hem kız bebeklere hem erkek bebeklere uygun olarak hazırlamanızı öneririm.

Genel olarak battaniye yapımında 3 renk kullanılıyor. Önce bir renk ile bir sıra kare desenleri oluşturup sonrasında diğer renge geçmelisiniz. Önce battaniyenin köşe kısmını oluşturarak başlayabilirsiniz.

Songül hanım pastel tonları tercih ettiği tunus işi battaniyeyi nasıl yaptığınız videolu olarak tüm detaylarıyla anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.