Zikzaklı İlmekler Zarif Örgü ModeliBu aralar lastik modeli yapımlarına sıkça yer veriyorum. Genel olarak yapacağım örgüye nasıl bir lastik modeli kullanabilirim ? Şeklinde sıkça sorular geliyor. Bende sizlere fikir olsun diye birçok lastik modeline yer veriyorum.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son olarak iki tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. İlk olarak örgüyü arka sırada bütün ilmekleri ters örerek hazırlayın. Örgünün ön sırasında kenar ilmeğini örmeden alın. Bir ilmek ters iki ilmeği birlikte düz örerek toplayın.

Bir düz bir ters şeklinde lastik gibi başlıyoruz. Ama ters ilmeği aynen örerken düz ilmeği örerken iki ilmeği birlikte toplayarak örüyoruz. Örgünün arka sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın. 3 taneden iki taneye düşen ilmeklerin önce ikinci ilmeği ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir kez ipi şişe dolayıp ilk ilmeği ters olarak örün. Örgünün arka sırasında eksilen ilmek sayısını artırarak eski haline getiriyoruz. Bu sırada ilmeklerin sırasını değiştirip önce ikinci ilmeği ters örüp eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp artırın. Sonra ilk ilmeği ters olarak örün.

Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın. Bu model aynı bir ters bir düz lastik modelinde olduğu gibi toparlayan bir yapıya sahiptir. İlmek sayısını ayarlarken bunu göz önünde bulundurun.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.