Zarif ve Kolay Şal Modeli ArayanlaraSıradaki paylaştığım açıklama zarif ve kolay şal modeli arayanlara. Şal modelini tek renk veya batik iple çalışabilirsiniz.2,5 milimlik tığ kullanılmıştır. Şalın iki kenarına ve üçgen kısmına püskül yapılmıştır.

1 yumak alize angora gold iple çalışılan modelin eni 120 santim orta kısmından üçgen yerine kadar olan bölümü ise 60 santim kadar örülmüştür. Şalın örmeye bir köşesinden başlanıp artırılarak devam ediliyor. Böylece istediğiniz genişliğe gelene kadar örüp büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Önce zincir çekerek küçük bir halka oluşturun. Sonra bu halkanın içine 4 adet ikili tırabzan yapın. Sonra 1 zincir çekip aynı yere bir tane daha tırabzan yapın. 7 zincir çekip örgüyü çevirin ve ilk deliğe batıp bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip aynı yere bir tırabzan daha yaparak bir delik oluşturun.

3 zincir çekip örgüyü tekrar çevirin ve ilk deliğe 4 tırabzan yapın. 1 zincir çekip sonraki deliğe 4 tırabzan daha yapın. 1 zincir çekip aynı yere bir delik daha yapın. 7 zincir çekip örgüyü çevirerek bir sıra delik oluşturun ve sonrasında dörtlü tırabzanları yaparak devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Bir kenarı aynen devam ederken diğer kenarından artırılarak devam eden bir modeldir. Emine hanımın anlatımını alt kısımda izleyebilirsiniz. Başlangıcı ve yapım aşamaları farklı bir teknikle yapılan gelin tacı şal modeli alternatif arayanlar için uygun olabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.