Zarif Görünümlü Kar Tanesi Örgü ModeliZarif görünümü ile dikkatleri çeken kar tanesi örgü modeli ile sizlerle birlikteyim. Tam kışlık bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim.

Model tekli sayılarla yapılıyor. Bu modelde sayı çok önemli değil istenilen sayılarda başlanabilir. Modele bir defaya mahsus olmak üzere ön sırada bir ters bir düz şeklinde başlanıyor. Örgünün arka sırasında model kurulmaya başlanıyor. Bir ilmek düz örüp sonraki ilmek ipi şişe dolayarak örmeden atlanıyor.

Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlanıyor. Örmeden atlanan ilmeği almadan önce ipi şişe dolamanız gerekiyor. Örgünün ön sırasında bir ilmek ters örüp daha önceden örmeden atlanan ilmeği ipi önce şişe dolayıp tekrar örmeden atlatıyoruz. Bir ters bir ilmek örmeden atlayarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün tekrar arka sırasına geçince düz ilmekleri düz örüp ipi şişe dolayın ve diğer ilmekleri örmeden atlatın. Örgünün ön sırasına geçince ters ilmekleri ters örüp örmeden atlanan ilmekleri arka taraftan girip düz olarak örün. Böylece doladığımız iplerle birlikte ilmeğin kendisini de örerek toplamış olacaksınız.

Modele şeklini veren sıra bu son sıra olacaktır. İlmekleri ön taraftan girerek örerseniz model istenilen şekli almayacaktır. Bundan sonra örgünün arka sırasına geçince modeli tekrarlıyoruz. Arka sırada bir ilmek düz örüp ipi dolayın ve bir ilmek örmeden atlatın. Böylece ikinci modele başlamış olacaksınız.

Bebek örgüleri ve bayan örgüleri için kullanabilirsiniz. Modeli çok ince şiş ile örmeyin. Şişe dolanan ilmekleri bir defada toplayınca örgüye kalın bir doku veriyor. Bu yüzden kullandığınız şişten biraz daha kalın bir şiş kullanın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.