Zarafeti İle Dikkatleri Çeken Halkalı Yelek ve Bebek ModeliBugün sizlere zarafeti ile dikkatleri üzerine çeken halkalı örgü modelini hazırladım. Bayan yeleklerinde nasıl duracağını görmenizi istediğim için ince alize angora ip ve 3 numara şiş işe çalıştım. Modelin lastik kısmında bağlamalı lastik modelini kullandım.

Önce lastik kısmını örüp sonra ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. Model 4 ilmekle yapılıyor ben aralara 2 tane ters ilmek koydum. Aradaki ilmekleri istediğiniz sayıda ve şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak 2 tane ters ilmek örüyoruz. Sonra 4 tane düz ilmek örüp tekrar 2 tane ters örerek devam ediyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüze geçince 2 tane düz ilmeği örüp ipi şişe dolayıp bir tane ters örüyoruz. Her ters ilmeğin arasında mutlaka ipi şişe dolayıp ondan sonra örüyoruz. Burada dolamanın amacı ilmek sayısını artırmak değil ilmek boyunu uzatmak içindir. Son olarak ipi dolayıp aradaki 2 tane düz ilmeği örerek devam edelim.

Tekrar ön sıraya geçtiğimizde 2 tane ters ilmek örüp doladığımız ilmekleri serbest bırakıyoruz. Sonra bu dört ilmeğin ilk iki tanesini örmeden üç ve dördüncüsünü düz olarak örüyoruz. Sonra baştaki iki ilmeği ön taraftan diğer şişe aktarıp ipi bir defa şişe dolayın ve bu iki ilmeği düz örerek kesin.

Arka yüzde bütün ilmekleri olduğu gibi örüyoruz. Model bu şekilde tamamlanmış oluyor. Her modelin arasında bir sıra ön yüzde bir sıra arka yüzde ilmekleri aynen örüp ara veriyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir