Yuvarlak Yakalı Kız Çocuk ve Robalı Erkek Çocuk Yelek ModelleriBugün birisi çift katlı yakalı kız çocuk yelek modeli diğeri robalı burgu erkek bebek yelek modeli olmak üzere iki adet yelek modelini sizler için anlatacağım. Kız çocuklar için yelek modelini 3 parçalı olarak ördüm.

Yelek modelinin yapımı için 2 adet nako elit baby ve 3,5 numara şiş kullandım. Yelek modelinin alt beden kısmı daha geniş üst beden kısmı ise bedene oturan bir model.

Bu yelek modeli yuvarlak yakalı olduğu için çift katlı yaka modelini kullandım. Biraz emek isteyen bir yaka modeli olmasına rağmen oldukça şık duruyor. Sadece 3 adet düğme kullandım.

Yelek modelinin ön parçası 50 ilmekle başlanıyor. 5 ilmek düz 5 ilmek haroşa şeklinde örün. Sonra örgünün arka yüzünde hem haroşa olan bölümü hem düz olan bölümü eksiltip 3 ilmeğe düşürün.

Örgünün ön tarafına geçince düz olan bölüme kahve çekirdeği modelini haroşa olan bölümün üzerini ters olarak devam edeceksiniz. Düz olan bölümde üçüncü ilmeği diğer ikisinin üzerinden atlatıp bırakın.

İlk ilmeği düz örüp bir ilmek dolayın ve ikinci ilmeği de düz olarak örün. Kahve çekirdeği modeli 6 tane olunca kol kenarı için 6 ilmek artırıp lastik koyun. Bu lastik haroşa devam edecek.Sponsorlu Bağlantılar


Yaka kesimi için 5-4-3-2-1-1 şeklinde ilmek kesin. Yelek modelinin arka parçasını 95 ilmek başlayın. Aynı ön parçada olduğu gibi 5 ilmek düz 5 ilmek haroşa olarak örün. Aynı ön parçada olduğu gibi koltuk kısmı için ilmek artırın.

İkinci yelek modeli yakadan başlanan robalı bir model. Burgulu spor şık bir yelek modeli ve erkek bebekler için çok uygun. 1,5 yaşa kadar çok rahat olacaktır. 2 adet ip kullandım. 3,5 numara şiş ile ördüm.

89 ilmekle yakadan başladım. Yaka kısmını haroşa ördüm. Sonrasında hemen modeli koydum ve parçalarını ayırdım. Ön lastik için 6 ilmek kullandım.

Ön lastik ile 12 ilmek ön parçası için kullandım. Arada 6 ilmek burgu modeli ile ayrıma kısmını uyguladım. 11 ilmek ile kolları ayırdım. 6 ilmek ayırma yeri için burgu modeli koydum.

19 ilmek arka parça için kulladım. Roba 225 ilmek olunca kolları için haroşa koydum. 17 sıra artırmadan sonra kol için haroşa koyup 5 sıra daha artırma yapın. Roba 265 ilmek olunca kolları keserek tamamlayın.

Alt beden kısmına geçince koltuk altından iki ilmek artırın. Aynı modeli devam ettirip örün. Sonra alt kısımda burgu modeli uygulanacak. Bu robalı yelek modeli için 3 adet düğme kullandım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.