Yolunu Şaşıran İlmekler Ajurlu Örgü ModeliBugün lastik modeline benzeyen ajurlu bir örgü modeli yapımını anlatacağım. Mevsimlik bayan örgülerinde ve etol şal yapımında kullanabileceğiniz bir örgü modeli.

Modeli Nako saten ip ile ördüm. 3,5 numara şiş kullandım. Şiş kalınlığı artıkça ajurlar dha büyük ve görünür olacaktır. Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 2 tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz.

Örgüye arka yüzden başladım. Önce bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği birlikte ters olarak örün. Birlikte örülen iki ilmeğin ilkini şişten çıkartın. Şişte kalan ikinci ilmeği arkasında kalan ilmekle tekrar birlikte ters olarak örün.

Bir ilmek artırıp tekrar iki ilmeği ters örün. İlk ilmeği çıkartıp kalan ilmeği yanındaki ilmekle birlikte ters örerek sıra boyunca devam edin. Örgüyü çevirince ön yüzde önce kenar ilmeğini örmeden alın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Birlikte ördüğünüz iki ilmeğin ilk ilmeğini şişten çıkartın. Kalan ilmeği tekrar arkasında kalan ilmekle birlikte düz örerek toplayın.

Bu sırada aynı diğer sırada yapılan işlemleri tekrarlıyoruz. Sadece modeli ön yüzde örerken ilmekleri düz örerken arka yüzde modeli uygularken ilmekleri bu defa ters olarak öreceğiz. Önce ilmek artırıp sonra ilmekleri birlikte öreceğiz.

Sonra ilk ilmeği şişten çıkartıp kalan ilmekle bir sonraki ilmeği birlikte toplayarak modele devam edeceğiz. İnce kalın her türlü iple yapabilirsiniz. Özellikle ince angora iple etol şal yapımına çok güzel olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir