Yolu Sevgiye Çıkan Herkesin Seveceği Örgü ModeliMerhaba güzel hanımlar. Güzel renkli iplerle yapılan modelleri çok sevdiğinizi biliyorum. Tatlı yeşil tonlarda olan alize diva ipimle şiş örgü modeli anlattım. Çift sayılarda ilmek hazırlayın.

Önce lastik hazırlayın. Sonra arka taraftan bütün ilmekleri ters örerek tamamlayın. Ön sırada kenar ilmeğinden sonraki ilmeği ters örün. Bir sonraki ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartın. Sonra ipi bir kez dolayıp son olarak ilmeğin kendini düz örün. 

Bir ilmek ters örerek devam edeceğiz. Düz ilmeği örerken önce ara boşluğundan bir ilmek çıkartıp sonra şişe ipi dolayın ve ilmeğin kendisini düz örün. Düz ilmeği örerken 3 tane ilmek olarak örün. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. İpi ön tarafa alın ve bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz örün. İki ilmeği düz örerek kesin ipi ön tarafa alıp bir ilmek örmeden atlatın ve bir ilmek düz örerek devam edin. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğinden sonra üç ilmeği düz örerek kesin. Eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp artırın. 3 ilmek düz örerek kesin ve bir ilmek artırın. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örerek devam edin. Ön tarafta bir ilmek ters örüp düz ilmeği üç tane olarak örün. Hiç kaydırma yapmadan modeli aynen tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.