Yıldızlı Gece Örgü ModeliYıldızlar diye bilinen örgü modeline benzerliği nedeni ile modele yıldızlı gece adını verdim. Bu modelin yapımında çok ince ip kullanmanızı tavsiye etmem. Örgünün başlangıcında önce bir sıra bütün ilmekleri düz olarak ördüm. 

Sonra kenar ilmeğini alıp ipi ön tarafa aldım ve iple ilmeği birlikte örmeden diğer şişe aktardım. Böylece hem ilmeği örmeden atlatıp hemde üzerine ip dolamış oldum. Sonraki iki ilmeği ters olarak örün. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe atlatırken ipi bir kez dolayın ve sonra ilmeği atlatın. Arada iki ilmeği ters örerek devam edin. Modelin arka tarafına geçince kenar ilmeğini alın örmeden atlanan ilmeği ipi şişe dolayıp tekrar örmeden atlatın. Aradaki 2 ilmeği bu defa düz olarak örün. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve ipi arka tarafa alarak üzerine ip dolanan ilmeği tekrar örmeden diğer şişe aktarın. Sonraki iki ilmeği ters örüp örmeden atlanan ilmekleri bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Burada eksilen ilmeğin yerine bir ilmek dolayıp artırın. İpi arka taraf alın ve ilmekleri örmeden atlatıp iki ilmeği ters örün. Atlanan ilmekleri ördüğümüz ilmeklerin üzerinden atlatıp bırakın. Arka tarafa geçince dolanan ilmekleri düz örüp sonraki iki ilmeği ters örerek sırayı bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir