Yıldızlar Yazlık Örgü Modeli 

Bugün ince iplerle çok şık etol şal yapabileceğiniz bir örgü modeli anlatmak istiyorum. Kalın şişlerle yazlık file bluzlar yapabilirsiniz.

Bu modeli dantel gibi görünmesi için kalın şişlerle örün. Böylece ajurları daha büyük görünecektir ve dantel gibi örgüler elde edebileceksiniz. Modelin yapımına arka sırasından başlanıyor. Önce bütün ilmekleri ters olarak örün. Etol şal yapmak istiyorsanız önce birkaç sıra haroşa örmenizi tavsiye ederim.

Örgünün ön sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. 3 ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Bu 3 ilmeğin ilk ilmeğini tekrar ters olarak örün. 3 ilmekten 2 ilmek elde ediyoruz. Sonrasında eksilen ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Böylece sayıyı dengelemiş olacaksınız.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında ilmekleri ters olarak örün. Model sadece ön sırada kuruluyor. Tekrar örgünün ön sırasına geçince modeli kaydırmanız gerekiyor. Bir önceki sırada artırdığımız ilmeğin başındaki se sonundaki ilmekle beraber ters örerek topluyoruz. İlk ilmeği bir kez daha ters örüp bir ilmek artırıyoruz.

Bu modelde dikkat etmeniz gereken en önemli husus eksilen ilmeğin yerine devamında bir ilmek artırmanız gerektiğidir. Modeli kaydırırken verdiğim tüyolara dikkat etmelisiniz. Yoksa modeliniz yanlış gider ve görüntüsü bozulur. Örgü bitince hafif bir ütü buharı tutarak daha muntazam hale getirebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.