Yıldız Yağmurları Yelek ve Bebek Örgüsü ModeliSırada hem yelek modeli olarak kullanılan hem bebek örgülerine uygun olan bir örgü modeli var. Yapımı çok kolay bir yelek modeli olduğu için severek yapacağınızı düşünüyorum.

Model 5 ilmekle yapılıyor. Aralarda 2 tane ters ilmek kullandım. Dilerseniz ajurlu ara modeli kullanabilirsiniz. İlk olarak örgünün ön sırasında modele başlıyoruz. İlk iki ilmeği ters olarak örün. Sonraki 5 ilmeği düz olarak örün. 2 ters 5 düz şeklinde sırayı tamamlayın.

Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün tekrar ön sırasına geçince önce iki ilmeği ters olarak örün. 5 ilmek olan modelin ilk 3 ilmeğini birlikte düz olarak örün. Bir ilmek şişe dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar birlikte örün. Sonraki 2 ilmeği düz olarak örün. Aradaki 2 ilmeği ters örüp aynı şekilde modele devam edin.

Örgünün arka sırasına geçince iki ilmek düz 5 ilmek ters şeklinde bütün ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Sırayı tamamlayıp örgünün ön sırasına geçince ilk iki ilmeği ters olarak örün. Modelin olduğu 5 ilmeğe gelince ilk sırada ilk 3 ilmeği birlikte topladık ama bu defa ilk iki ilmeği düz olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki 3 ilmeği birlikte düz olarak örün. Bir kez ipi şişe dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar birlikte düz olarak örün. Aradaki 2 ilmeği ters örerek devam edin. Modeli uygularken bir defasına ilk 3 ilmeğe modeli uygularken diğer sırada ise sondaki 3 ilmeğe modeli uyguluyoruz.

Model 5 ilmekle yapıldığı için tam ortada kalan ilmek her modelde kullanılıyor. Bundan sonra örgünün ilk başlangıcındaki yaptığımız işlemleri tekrarlayarak devam edeceğiz.

Görüldüğü gibi tam bir kışlık yelek modeli oldu. Herhangi bir ajuru olmadığı için soğuk kış günleri için bu modeli yelek olarak kullanabilirsiniz. Fazla ip gitmeyen bir yelek modeli olduğu için sipariş alanlar için çok iyi bir seçenek olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.