Yılbaşı Çiçeği Tığ İşi Yelek ModeliYılbaşı çiçeği tığ işi yelek modeli bir zamanlar en çok ilgi gören modellerin başında geliyordu. Özellikle angora iplerle çok güzel olan yelek modelinin yapımını yaka ve koltuk kesimlerini paylaştım.

Standart beden olan 38-40 bedene uygundur. Simli şal ipi ile hazırlanan yelek modelinin yapımında 2 numaralı tığ kullanılmıştır. 3 veya 4 tane ipe ihtiyacınız olacak. Önce tırabzan ile enine örülen lastik yapılmaktadır. Sonra üzerine model kuruluyor. Yelek modelinin ön parçaları için 5 model, arka parçası için 10 model kullanılmıştır.

Koltuk kesimi kare kesim olarak yapılıyor. Bu kol kesimi örgüye yeni başlayanları hiç zorlamayacaktır. Bu kesim için 2 modelin üzerine tırabzan yapmalısınız. Bu tırabzanları 2 sıraya tamamlayınca bir model üzerine gelen kısmı örmeden geri dönün. Ön kol kesimi için bir model arka kol kesimi için yarım model kesilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar


Yaka kesimi için 1,5 model eksilt ilmektedir. Bu model lif yapımın dada kullanılmaktadır. Etol şal modeli olarak kullanıma uygundur. Sevda hanım bu yoğun ilgi gören tığ işi yelek modelini hoş bir lila renkli ip ile örmüştür. Ön kol kesimi ve arka kol kesimini aynı şekilde yapacaksınız. Arka kol kesiminde daha az ilmek kesmeniz gerekiyor.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.