Yetişkinlere ve Bebeklere Özel Renkli Örgü ModeliBugün sizlere hem yetişkinlere hem bebeklere kullanabileceğiniz bir renkli örgü modeli hazırladım. Ben modeli iki renk olarak hazırladım ama siz daha fazla renk kullanabilirsiniz.

Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak ilmekleri hazırladım ve örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün. Bunu bir defaya mahsus ön hazırlık olarak yapacağız. Sonra örgünün ön sırasında modele başlıyoruz. Önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonra iki ilmek atlayıp ara boşluğuna girip bir tane yeni ilmek çıkartın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ara boşluğuna girilen iki ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Sonraki iki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp iki ilmeği birlikte düz örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Örgünün arka sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki bir tane ilmeği ters olarak örün. Bir ilmeğin ara boşluğuna girip bir tane yeni ilmek çıkartın.

Sonra iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Bu sırada bir tane ilmek atlayıp sonraki ara boşluğuna girip bir tane ilmek çıkartıp iki ilmeği birlikte düz örüyoruz. Böylece modeli tamamlamış oluyoruz. Her renk iki sıradan oluşmaktadır. Sonra örgünün ön sırasında renk değiştirip aynı şekilde modeli tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.