Yetişkinler İçin Yelek ve Şal ModelleriYetişkinler için yelek ve şal modeli arayanlar bu yazıyı dikkatlice incelesinler. İlk defa hem yelek hemde şal modellerini tek yazı içinde topladım. Sizler için çeyizlere özel hem yelek hemde şal yapılabilen bir model anlatacağım. Anlatacağım modeli ilk defa göreceksiniz. 

Model şiş ile yapılıyor. 3 boyutlu olarak göründüğü için beğenerek yapacağınızı düşünüyorum. Model 6 ilmekle yapılıyor. Ayrıca iki tane kenar ilmeği ilave etmelisiniz. Model kıvrılmadığı için lastik kullanmadan örebilirsiniz.

Örgüye başlarken önce ön yüzde bütün ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafta modeli koymaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek düz örün. Bir kez ipi dolayıp bir ilmek düz örün. Bir kez ipi dolayıp bir ilmek daha düz örün.

Modelin yarısı 3 ilmekle yapılıyor. Bu 3 ilmeğin aralarında iki artırma yaparak tamamlayın. Modelin diğer yarısına geçince önce bir ilmek düz örüp bir dolayın bir ilmek düz örüp bir dolayın ve bir ilmek daha düz örün. 

Dolayarak artırma yaptığımız bölümleri karıştırırsanız sorun olmaz. Çünkü dolayarak yaptığımız ilmekler arıtma yapmak için değil ilmeklerin boyunu uzatmak için kullanılacaktır. Sıranın sonuna kadar devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Modelin ön tarafına geçince doladığımız ilmekleri serbest bırakıp 3 ilmeğin boyunu uzatıp eşitleyin. Sonra bu 3 ilmeğe iç taraftan girin yönünü değiştirin. Yönü değişen ilmekleri şişe geri alın ve düz olarak örün.

Sonra diğer üç ilmeğin boyunu uzatıp bu defa dış tarafından girerek ilmeklerin yönünü değiştirin. Yönü değişen ilmekleri şişe geri alıp düz örün. Her defasında model önce dışa doğru açılıp sonra içe doğru kapanacak şekilde örün. Arka tarafa geçince her 3 ilmeğin arasına iki defa dolama yaparak bir önceki sırada olduğu gibi örün.

Ön tarafa geçtiğiniz zaman kenar ilmeğinden sonraki üç ilmeğin yanındaki doladığımız ilmekleri serbest bırakıp uzatın. Önceki sırada bu 3 ilmeğin içine girerek yönünü değiştirmiştik. Bu defa dış tarafından girip yönünü çevirin. Alt bölümde açılan modeli üst bölümde kapatın. Diğer üç ilmeği iç tarafından girerek değiştirin.

RESİMLERE TIKLANINCA YAKINDAN DAHA BÜYÜK GÖRÜNÜR.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.