Yetişkin Yelek ve Bebek Yeleklerine Ajurlu Örgü ModeliBugün hem yetişkin yeleklerine hem bebek yeleklerine kullanabileceğiniz kolay ajurlu bir örgü modeli anlatacağım. Modelin 3 boyutlu bir görünüm var.

Model 5 ilmekle yapılıyor aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. 7 ve katları ile yapılacak. Dilerseniz aralarda başka bir model kullanabilirsiniz. Ama benim fikrimi sorarsanız aralarda kullanılan başka bir model karışık görünecektir. Kullanacağınız ters ilmek sayısı artarsa örgü toparlayan bir yapıya sahip olacaktır.

İlk olarak örgünün arka sırasında iki ilmek düz 5 ilmek ters şeklinde modeli kurun. Ön sırada ilk iki ilmeği ters örün. Modeli oluşturan 5 ilmeğe gelince ilk ilmeği düz örün. Sonraki 3 ilmeği düz örerek toplayın. Bir ilmek dolayıp aynı 3 ilmeği tekrar birlikte düz örün. Sonraki ilmeği düz örerek modeli tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince iki ilmek düz 5 ilmek düz olarak sıra boyunca örmeye devam edin. Tekrar örgünün ön sırasına geçince iki ilmek ters örün. Modelin olduğu 5 ilmeğe gelince önce bir ilmek dolayıp sonraki iki ilmeği düz örerek birlikte toplayın. Sonraki ilmeği düz olarak örün.

Son kalan iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın. Bu şekilde ilmekleri sağ tarafa doğru yönlendirmiş olacaksınız. Sonrasında bir ilmek arıtın. Böylece modeli tamamlamış olacaksınız. Bundan sonrasında ilk başlangıçta yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir