Yepyeni Tomurcuklu Yelek Hırka ve Battaniye ModeliYabancı bir kanalda gördüğüm yelek, hırka ve battaniye yapımına uygun olan tomurcuklu bu modeli hemen sizler için anlatmak istedim. İster bayan yelek modeli olarak kullanın ister bebek battaniyesi modeli olarak kullanın. Soğuk kış günlerine uygun bu değişik örgü modelini yapması oldukça kolay. Model baklava dilimi şeklinde yapılıyor. Bu dilimi ister büyütüp ister küçültebilirsiniz.

Bayan yelek modeli yapmayı düşünüyorsanız vereceğim sayılar uygun olacaktır. Bebek battaniyesi modeli olarak kullanmak isteyenler dilimleri biraz daha büyük kullanabilirler. Ben orjinal modele uygun olarak aralarda ikişer tane haroşa ilmek kullandım. Size tavsiyem aradaki haroşa ilmeklerin yerine ön sırada ters arka sırada düz şeklinde 2 ilmek kullanmanız olacaktır. Model 10 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım.Sponsorlu Bağlantılar


İlk olarak örgünün arka sırasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince 2 ilmek ters örüp sonraki 4 ilmeği düz örün. Sonraki 2 ilmeğin ara boşluğuna girip yeni bir ilmek çıkartın ve bu ilmeği diğer şişe geri alın. Bu ilmeğin yanındaki ilmekle birlikte ters örerek toplayın. Sonraki ilmeği ters örüp kalan 4 ilmeği düz olarak örün. Aradaki 2 ilmeği ters olarak örün ve bu şekilde örmeye devam edin.

Örgünün arka sırasına geçince tüm ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince 2 ilmeği ters olarak örün. Modele gelince bu defa 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartıp bu ilmeği diğer şişe geri alın. Bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte ters olarak örün. Devamındaki ilmeği ters olarak örün. Devamındaki 2 ilmeğin ara boşluğundan yeni bir ilmek çıkartıp bu ilmeği yanındaki ilmekle ters örerek toplayın. Sonraki ilmeği ters örüp kalan 3 ilmeği düz olarak örün.

Bu şekilde iki yana doğru açılan tomurcuk oluşturuyoruz. Sonraki ön sırada 2 ilmek ters örüp sonraki 2 ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeğe tomurcuk modelini uygulayın. Arada 2 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğe tomurcuk modelini uygulayın. Her sırada bir ilmek yan tarafa kaydırarak yeni tomurcuk yapın. Kenara kaydırılacak ilmek bitince bu defa aynı şekilde iki yana açılan tomurcuk modelini kapatarak devam edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.