Yepyeni Tığ İşi Renkli Bebek Yelek ModeliYepyeni ve çok kolay bir tığ işi bebek yelek modeli sizlerle. Özellikle yakası ve kolay yapılışı ile dikkatleri çeken bir bebek yelek modeli. Kalan ipleri değerlendirebileceğiniz bir bebek yelek modeli paylaştım.

Aynı model ile yapılmış iki bebek yelek modeli var. Yelek modelinin bir tanesinin yapımında 3 renk diğerinin yapımında ise 4 renk ip kullanılmış. Ana renk olarak beyaz ip kullanılmış. İçindeki renkleri istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. İster kız bebeklere uygun yapın ister erkek bebeklere uygun olarak yapın.

Bebek yelek modelinin eni 27 santim boyu ise 31 santim gelmektedir. 1 yaş bebeklere uygun büyüklüktedir. İp olarak baby one kullanılmıştır. Yelek modelinin yapımı için 3 numaralı tığ kullanılmıştır. Önce zincir çekerek yakadan başlanılarak örülüyor. Çok sıkı olmayan 47 zincir çekerek başlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Yaka örüldükçe yaka büyüyecektir. V yaka olması için az zincirle başlanıp büyütülerek devam ediliyor. 3 zincir çekip bir tırabzan yapın. Zincirle birlikte 2 tane olan bu tırabzanlar ön parça için kullanılıyor. 1 zincir çekip 14 tane tırabzan yaparak kol kısmını örün. 1 zincir çekip 16 tane tırabzan yaparak arka kısmı yapın.

Bir zincir çekip 14 tırabzan yaparak ikinci kolu tamamlayın. 1 zincir çekip 2 tırabzan yaparak diğer ön parçayı örün. Çekilen zincirlerin olduğu yerlerden artırmalara yapılarak roba oluşturuluyor. Yaka için ilmek artırmaya devam ediliyor. Yaka için artırma bitirilince kol ayrımı yapılıyor.

Son olarak beden kısmı örülerek bebek yelek modeli tamamlanıyor. En son olarak yelek modelinin ön parçalarının etrafı tırabzan ile lastik örülerek tamamlanıyor. Eski kafa örgü kanalının hazırladığı bu bebek yelek modelini sizlerde yapmak istiyorsanız eklediğim videoyu izleyerek kolayca örebilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.