Yepyeni Tarzda Yelek ModeliYepyeni tarzda bir yelek modeli hazırladım. Hem ajurlu hemde burgulu olarak yapılan bir yelek modeli. Ağır görünümde bir yelek modeli olduğu için hem anne yelekleri için hemde gelin yelekleri için kullanabilirsiniz. İlk defa göreceğiniz bir yelek modeli. Bu modeli orta kalınlıkta ip ve 3 numara şiş ile çalıştım. İnce şişle model kendini göstermedi. 3,5 numara şiş kullanmanızı tavsiye ederim.

Yelek modeli 14 ilmek ve katları ile yapılıyor. İlk olarak örgünün arka tarafında 6 ilmek ters bir ilmek düz şeklinde sıra boyunca tüm ilmekleri örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. 4 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayarak örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek ters örün. Bir ilmek artırıp sonraki 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. 4 ilmek düz örüp iki modelin arasındaki bir tane ters ilmeği örerek ikinci modele geçin.

Örgünün arka tarafında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sırada kenar ilmeğinden sonra 3 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirin ve beraber düz örerek toplayın. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Tam ortadaki ilmeği ters örüp bir ilmek düz bir ilmek artırın. 2 ilmeği beraber toplayıp 3 ilmek düz örün. Arka sırada ilmekleri aynen örerek devam edin. Ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra 2 ilmek düz örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip beraber toplayın.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örüp iki ilmeğin yönünü çevirip beraber toplayın. Bir ilmek artırıp 2 ilmek düz örün. Aradaki ters ilmeği örüp 2 ilmek düz örüp bir ilmek artırın ve iki ilmeği keserek beraber örün. Bu şekilde kesilecek ilmek bitene kadar devam edin. Kesilecek ilmek bitince ön sırada kenar ilmeğinden sonraki 6 ilmeğin yerini değiştirin. Dışarıdaki ilmekler içeriye alınıp yer değiştirilecek. Sonra bu 6 ilmeği düz olarak örün. Aradaki bir ilmeği ters olarak örün.

Sonraki 6 ilmeğin yerini değiştirin. Bu defada dışarıdaki 3 ilmeği örgünün içine alın ve yer değiştirin. Sonra bu 6 ilmeği düz olarak örün. Bu yelek modelini videolu olarak izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Dantel vitrin ve sehpa modellerine buradan bakabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.