Yeni Tasarım Cepkenli Efe Yeleği ModeliKanalımı açtığım ilk günden bu yana kadar sürekli olarak cepkenli efe yeleği anlatmam istenildi. Kısmet bugüne imiş. Biraz orta kalınlıkta ip ve 3,5 numara şiş kullandım. 6 ay 1 yaş arası için uygundur. 

Daha ince ip ve 3 numara şiş ile 0-6 ay arasına uygun olacaktır. Ön parçalar 35 ilmekle başlanacak. Arka parça ise 60 ilmekle başlanacak. Ön parçalar örülürken ilmekler düz örülerek ortaya kadar geleceğiz. On sekizinci ilmeğe gelince geri dönün. 2 ilmek örüp geri dönün. 

Her dönüşte kenarlardan birer ilmek örerek geri dönün. Böylece artırarak ilmekleri öreceğiz. Kenar kısımlarda 9 ilmek kalınca örgüyü bütün olarak örmeye başlıyoruz. Böylece sivri bir görünüm elde ediyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Kenarlar lastik şeklinde iki sıra düz iki sıra ters olarak öreceğiz. Lastiğin yanlarında birer tane selanik öreceğiz. Ters sıraları 23 tane olunca koltuk kesimi yapacağız. Kenarlardaki 9 ilmeğin 6 tanesini kesip kalan 3 ilmeği haroşa olarak öreceğiz. 

Selanik ilmeğin yanında birer tane ilmek keserek 3 taneye tamamlayacağız. Aynı anda yaka kesimini de yapıyoruz. Yaka kesimi içinde aynı şekilde lastik bölümünden 3 ilmek kalıncaya kadar ilmek kesip selanik ilmeğin yanında birer birer ilmek keseceğiz. 

Sonrasında ilmek kesmeyi bırakıp aynen öreceğiz. Arka parçayı ise 60 ilmek başlayıp ön parçalarda olduğu gibi kenarlarda yuvarlama yapacağız. Kenarlarda lastik şeklinde 9 ilmeği iki sıra ters iki sıra düz olarak öreceğiz. 

Koltuk kesimini aynı ön parçalarda olduğu gibi yapın. Ön parçaların yaka kısmına yakın yerine ilmek takıp cep örün. Sonra düğmelerini dikip yeleği bitirin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.