Yeni Tarz Model İle Değişik Örgüler YapınÖrgüler de yeni bir tarz yakalayıp dikkatleri üzerinize çekmek isterseniz bu modeli mutlaka deneyin. Minik desenli ve kabartmalı olduğu için görenlerin beğeneceği bu model her örgüye uygundur. 

Önce 4 ilmek ve katlarını ayarlayın ve bir tane ilmek ekleyin. Önce bütün ilmekleri arka taraftan ters örün. Ön tarafta kenar ilmeğini alın ve sonraki üç ilmeğe modeli uygulamak için ikinci ilmeği öne alın. 3 ilmeği birlikte düz örüp toplayın. İpi bir kez dolayıp aynı ilmekleri bir kez daha örün. Sponsorlu Bağlantılar


Arada bir tane ilmek düz örüp sonraki iki ilmeğe yer değiştirin. 3 ilmeği birlikte düz örüp ipi dolayın ve aynı ilmekleri bir daha düz örün. Bildiğimiz yıldız modeli gibi yapılıyor tek farkı iki ilmeğin yerini değiştirmek olacak.

İki ilmeğin yerini değiştirince düz bir ilmek görüntüsü yakalıyoruz. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve biri ilmek daha düz örün. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip üç ilmeği birlikte keser gibi düz örün. İpi bir kez dolayıp bir kez daha örün. 

Bu şekilde modeli kaydırmış olacağız. Erkek örgülerinde ve bebek örgülerinde kullanmanızı öneririm. Kabartmalı göründüğü için kadın erkek ayırmadan her örgüye uygun olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.