Yeni Modelimin Adı İzle ve Gör Örgü ModeliBebek ve bayan örgüleri dahil birçok yere yakışan yeni modelimi izleyin ve fikrinizi söyleyin. Orta kalınlıkta ip ve 3,5 numara şiş kullanarak hazırladım ama ince ve kalın her ipe yakışacak bir model oldu. 

Modelimi çiftli ilmeklerle hazırladım. Bu bilgileri her defasında veriyorum bunun nedeni gelen sorular arasında nasıl ip ve şiş kullandığım merak edilmesidir. Bu yüzden her modelimde bu bilgileri vermeye çalışıyorum. Model lastik olmadan örülebileceği için boyunluk veya şal gibi yerlere de uyacaktır. Sponsorlu Bağlantılar


Modeli örmeye başlarken kenar ilmeğini örmeden aldım. İkinci ilmeğin yanından yeni bir ilmek çıkartıyoruz ve bu iki ilmeğin ilkini tekrar düz olarak örün. İpi bir defa dolayıp ikinci ilmeğin yanından yeni bir ilmek çekin ve ilk ilmeği düz örüp bu ilmekleri bırakın. 

Arka sıraya geçince kenar ilmeğini alıp iki ilmeği düz örün ve üçüncü ilmeği ipi öne alarak örmeden atlatın. İlmekler kendi arasında ikişerli olarak ayrılacaktır. Bu iki ilmeğin birincisi düz örülürken ikincisi ise ip öne alınarak örmeden atlanacak. 

Tekrar ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp örmeden atlanan ilmeği tekrar örmeden atlatın. Sonraki iki ilmeği ters örüp atlattığımız ilmeği bu iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Tekrar aynı şekilde bir ilmeği örmeden diğer şişe geçirin ve sonraki iki ilmeği ters örün. Atlattığınız ilmeği ördüğünüz iki ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir