Yeni Doğan Cepkenli Bebek Yelek ModeliBugün yeni doğan bebeklere özel cepkenli yelek modelinin yapımını sizlere anlatacağım. Yelek modeli 0-3 ay arası için uygundur. Bir tane ipin yarısı kadarı yeterli oldu. 3 numaralı şiş kullandım. Yelek modelinin yapımı paspas yapımı gibi geri dönülerek yapılıyor.

Yelek modelinin ön parçasını 30 ilmekle başladım. İlk olarak iki sıra bütün ilmekleri düz ördüm. Sonra ön yüzde ilmekleri düz örerken son 8 ilmeğe gelince bu 8 ilmeği örmeden geri dönün. Sonra ilmekleri tekrar düz örün.

Örgünün tekrar ön tarafına geçince bu defa ilk 8 ilmeği düz örüp tekrar geri dönün. Sonra bütün ilmekleri düz örerek aynı işlemleri tekrarlayın. Bu şekilde örmeye devam edin.

Kenar kısmı 16 sıra haroşa olunca koltuk ve yaka kesimine başlıyoruz. Koltuk kesimini kenar ilmeğinden sonraki iki ilmeği keserek başlayın. İlk olarak iki ilmek kesin. Sonraki ön sırada tekrar iki ilmek kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sıralarda birer ilmek keserek devam edin. 8 ilmek kesince kesme işlemini bitirip sonrasında kalan ilmekleri örerek örgüyü tamamlayın. Diğer ön parçayı aynı şekilde örün.

Arka parçayı 55 ilmekle başlayıp haroşa olarak örün. 16 sıra haroşa olunca aynı ön tarafta olduğu gibi koltuk kesimini yapın. Aynı şekilde devamını örüp keserek bitirin.

Ben yelek modeli için tek bir düğme kullandım. Yelek modelinin ön lastik kısmını ayırmak için kahverengi ip geçirerek süsledim. Yazının altında videolu olarak hazırladığım yelek yapımını izleyebilirsiniz. Kız bebekler için hazırladığım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir