Yeni Desenli Bebek ve Bayan Örgüsü ModeliYeni ve farklı bir desen olduğunu düşündüğüm bir modele yer verdim. Hem bebek hemde bayan örgülerine uyacağını düşündüğüm bu hoş model için nako saten ip ve 3 numara şiş kullandım. Çok kolay yapılan bu model daha önce anlatımını yaptığım yalancı saç örgüsü gibi yapılıyor ama bu model daha farklı oluyor. 

Model 3 ilmekle yapılıyor aralara 3 ilmek ters koydum. Dileseniz aradaki bu ters ilmekleri değiştirebilirsiniz. İlk olarak modeli örmeye arka taraftan başlıyoruz. Önce 3 ilmek düz örerek başlayıp 3 ilmekle ters ile devam ediyoruz. 3 ters 3 düz olarak bütün sırayı tamamlayın. Sponsorlu Bağlantılar


Ön sıraya geçince ilmekleri aynen örün. Örgünün üçüncü ve arka sırasında ilmekleri aynen örün. Dördüncü sırada ön yüze geçince ters ilmekleri aynen örün. Düz ilmekleri örmeden önce ikinci ilmeğin üç alt sırasına batıp buradan bir ilmek uzatın. Sonra 3 ilmeği düz örüp aynı yerden yeni bir ilmek daha çıkartın. Ters ilmekleri aynen örüp düz ilmeklere gelince aynı işlemi yapın.

Arka tarafa geçince sonradan çıkardığımız ilmekleri örmeden atlayacağız. Düz ilmekleri aynen örüp ters ilmeklere gelince sonradan çıkardığımız ilmekleri ipi ön tarafa alarak örmeden diğer şişe alın.

Tekrar ön tarafa geçince ters ilmekleri aynen örüp düz ilmeklere gelince ilk iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. 1 ilmek daha düz örüp sonraki iki ilmeği birlikte düz örer gibi keselim.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir