Yeni Dantel Tepsi Örtüsü ModelleriGeçmişten gelen ve bizim toplumumuza özgü bir gelenek olan misafir ağırlama geleneği günümüzde halen aynı şekilde devam etmektedir. Evimize gelen misafiri en iyi şekilde ağırlamak için elinden geleni yapan hanımlar yapılan ikramlar kadar sunuma da önem verir. Bir de dantel tepsi örtüleri vardır ki; onlarsız yeni gelinler ne çay ikram eder gelen misafire ne de kahve…  

Tepsi örtüsü modelleri de hal böyle olunca kız çeyizlerinin en önemlileri arasında yer alır. Renk renk, çeşit çeşit dantel tepsi örtüsü modelleri mutfaklardaki yerini alır. Hamarat hanımların  birbiri arasında örnek alışverişinin ile yapılan tepsi örtüsü örnekleri, artık günümüzde internetten oldukça fazla model bulunarak yapılmaktadır.   

En yeni dantel modelleri kimde ise hanımlar oradan örnek alarak yaparlar ve hemen ondan en son model tepsi örtüsü örnekleri istenir. Eğer etrafta yeni dantel örnekleri bulmakta zorlanıyorlarsa internetteki sitelere başvurulur. Gelen misafire ikram edilen çayların bulunduğu tepsilerde özenle örülmüş tığ işi tepsi modelleri süzüldükçe pek bir gururlanır hamarat hanımlar. Hanımların dantele ve dantel ile işlenmiş örtülere, kırlentlere, çarşaf ve havlu kenarlarına olan ilgisi ve çeyiz merakı bu konunun oldukça gelişmesine yol açmıştır. Bu sebeple de her gün yaratıcı hanımların sayesinde yeni dantel modelleri ortaya çıkmaktadır.   

Biz de tüm yeni tepsi örtüsü örnekleri konusunu sitemizde geniş bir şekilde işledik. Siz dantel seven, el işine tutkun hanımların beğenisine sunduk. Sitemizdeki birçok kategoriden çeşitli bilgiler alarak faydalanabileceğiniz gibi oya dantel bölümümüzde pek çok yeni model sizleri beklemekte… Ayrıca beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak da bize destek olabilirsiniz.   Sponsorlu Bağlantılar


Bir ara düşüşe geçen dantel modası, son dönemlerde televizyon programlarda geniş yer verilmesi nedeni ile yeniden gündeme gelmeye başladı. Demode olarak nitelendirilen çoğu dantel ürününün yeniden popüler olmaya başlaması, bizimde farklı araştırmalar içine girmemize neden oldu. Yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz  en güzel dantel tepsi örtüsü modelleri ve özelliklerini şimdi sizlere aktarıyoruz.   

Son dönemlerin en beğenilen dantel tepsi örtülerine genel olarak baktığımızda ağırlığın beyaz renk ya da beyaz ve canlı bir renk ile oluşturulan iki renkli modellerde ön planda olduğunu görünüyor. Tepsinin kendi şekline göre kimi zaman yuvarlak, kimi zaman köşeli şekilde gelen bu dantel modelleri, daha farklı şekillerde de ortaya çıkarılabiliyor. Klasikliği seven ve ev dekorasyonunda daha çok eskiye dayanan modellere yer veriyorsanız, tepsi örtüsü olarak da bu tarzları seçmelisiniz. Klasik ev dekorasyonlarında minik motiflerden elde edilen kare ve dikdörtgen şekilli tepsi örtülerinin kullanımı idealdir. Kendi tarzınız ve ev dekorasyonunuz modern özelliklerde ise oval, uzunlamasına üçgen ya da daha farklı şekillerde tasarlanan tepsi örtülerini kullanabilirsiniz.   

Dantel tepsi örtüsü modelleri kullanımı kadar yapım aşaması da eğlenceli olan örgü çeşitleridir. Eğer dantele merak sardınız ve kısa sürede kullanabileceğiniz bir ev aksesuarı hazırlamak istiyorsanız işe tepsi örtüsü örerek başlayabilirsiniz. Ayrıca çeyizlerin vazgeçilmezi olan bu dantelleri dilenirse sehpa veya makyaj aynısı gibi değişik yerler dede kullanabilirsiniz.  Verdiğimiz örnekler içinde farklı örgü teknikleri ile yapılan modeller olduğu gibi yeni başlayanların bile kolayca hazırlayabileceği basit ancak şık modeller de yer alıyor. Bu basit örneklere eklenen kurdele, boncuk ya da pul detayları en sade dantelin bile bir anda sanat eserine dönüşmesini sağlıyor.

Kaynak:Örgü ör.com


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.